پاورپوینت شیوه معماری اصفهان 15 اسلاید

جزئیات انتشار مطلب

PDF: پاورپوینت شیوه معماری اصفهان 15 اسلاید | | http://www10.manooodl.ir/111149/description

با سلام و تحیات، شما به صفحه تخصصی |پاورپوینت شیوه معماری اصفهان 15 اسلاید| داخل شده اید.
از آمدنتان دلگرمانه خوشحالیم.
بنده، آروین، به عنوان اسپانسر فروشگاه تحقیقاتی من و او دانلود! آرزو دارم که پاورپوینت شیوه معماری اصفهان 15 اسلاید برای امور پژوهشی خود آن را کافی بدانید.
به هر صورت، توضیحات پاورپوینت شیوه معماری اصفهان 15 اسلایدبه شرح زیر است.

بخشی از متن

پاورپوینت درمورد شیوه معماری اصفهان 15 اسلاید

دسته بندی: پاورپوینت

نوع فایل:. ppt (قابل ویرایش و آماده پرینت)

تعداد اسلاید: 15 اسلاید

قسمتی از متن. ppt:

شیوه معماری اصفهان

ارائه دهنده:

بهنام ناظمی ـ علی غلامی

استاد:

آقای مهندس عقیلی

معماری

شیوه اصفهانی آخرین شیوه معماری ایران است. معماری بومی آذربایجان پدید آورنده سه شیوه معماری ایران ازجمله شیوه اصفهانی بود.

پس خواستگاه این شیوه شهر اصفهان نبوده ولی در آنجا رشد کرده و بهترین ساختمان‌های آن در این شهر ساخته شده اند. شیوه اصفهانی در برگیرنده شیوه هایی است که در نوشته‌های غربی به شیوه صفوی افشاری و قاجاری و زند نامیده شده اند.

این شیوه کمی پیش از روی کار آمدن صفویان از زمان قرقویونلوها آغاز شده ودر پایان روزگار محمد شاه قاجار دوره نخست آن به پایان می‌رسد.

دوره دوم آن زمان انحطاط این شیوه است که در واقع از زمان افشاریان آغاز شد و در زمان زندیان دنبال شدولی انحطاط کامل از زمان محمد شاه آغاز شد و در دگرگونی‌های معماری تهران و شهر‌های نزدیک به آن آشکار شد.

از نشانه‌های آشکار این دوره و آثار شکوهمند آن که هنوز هم در سراسر ایران نمودار است این است که یکی شبکه راه‌های عمود بر هم بوده که از کوهستانها به داخل کویرها و نمکزار‌ها...


لینک دانلود

توجه بفرمایید که مطالب مرتبط را نیز چک کنید. حتماً به طور دقیق مرورشان کنید. این کار ممکن است به صرفه‌جویی در هزینه بیانجامد!

بسیار خوب، به ادامه مطلب برو!


مطالب مشابه


جستجو


در تمام مطالب
در پایان نامه‌ها
در ترجمه مقالات